etiyopya fahri konsoloslukları

Etiyopya Fahri Konsoloslukları

Etiyopya’ya seyahat edecek olan kişilerin öncelikle vize alması gerekmektedir. Bunun için de tam teşekküllü konsolosluklar vasıtası ile işlem yapılmalıdır. Fakat Türkiye genelinde yer alan Etiyopya Fahri Konsoloslukları ile bu tür vize işlemleri yapılamamaktadır. Bahsi geçen konsolosluklar yapılan vize başvurularını sadece kabul etmek ile yetkilidirler. Bunun haricinde kalan başvuruların değerlendirilmesi ve sonuca bağlanması sadece Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği gibi kurumlar aracılığı ile yapılabilmektedir.

Etiyopya Fahri Konsoloslukları, Etiyopya ile Türkiye arasında gerçekleşen iletişimi geliştirmek amacı ile kurulmuştur. Nüfusun yoğun olduğu bölgelerde kurulan konsolosluklar, ülke genelinde yapılan vize başvurularının hızını arttırmak amacı ile tüm vize başvurularını kabul etme yetkisine sahiptirler. Fakat bahsi geçen kurumlar, başvuru sahiplerini belgelerin eksikliği ile ilgili olarak herhangi bir şekilde uyarmamaktadırlar.

Kişi eğer talep edilen belgeleri eksik olarak kurumlara teslim eder ise başvuru direkt olarak iptal olabilmektedir. Bunun için Fahri Konsoloslukları’ndan bilgi almak yerine, internet üzerinde yer alan orijinal web sitelerinden bilgi alınabilmektedir. Bu sayede Başkonsolosluk ve Büyükelçilik tarafından talep edilen belgelerin tamamı eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmektedir.

Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu

Adana’da bulunan Fahri Konsolosluğu Adana’nın Yüreğir bölgesinde bulunmaktadır. Yeni Mahalle mevkisinde bulunan kurum, İncirlik Bulvarı’nda yer almaktadır. Adana’nın yoğun nüfuslu olmasından dolayı Etiyopya yönetimi tarafından Etiyopya Adana Fahri Konsolosluğu yakın tarihlerinden bu yana aktif olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Adana Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapılabilecek vize başvuruları hakkında bilgi alınabilmektedir. Buna ek olarak Etiyopya’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu kişiler de vize başvurularını bahsi geçen konsoloslukta yapabilmektedirler. Fakat konsolosluk tarafından başvurular değerlendirilip, sonuçlandırılmamaktadır. Tüm başvurular direkt olarak Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne gönderilmektedir. Bu kurumda değerlendirmeler ve sonuçlandırmalar yapılmaktadır.

etiyopya fahri konsolosluk iletişim bilgileri

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu

Antalya’da açılmış olan Fahri Konsolosluğu, tam teşekküllü değildir. Bu nedenle vize başvuruları kurum aracılığı ile gerçekleştiriliyor olsa bile, başvuruların değerlendirilmesi Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yapılamamaktadır. İki ülke arasındaki ilişkileri ve iletişimi ilerletmek amacı ile kurulan konsolosluk, nüfusun fazla olmasından dolayı Antalya’da hizmet vermeye başlamıştır.

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu Antalya’nın Muratpaşa bölgesinde yer almaktadır. Şirinyalı Mahallesi’nde bulunan konsolosluk, Lara Caddesi üzerinde konumlanmıştır. Şehrin her noktasından bahsi geçen noktaya kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Toplu ulaşım araçları ile direkt olarak Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu’na ulaşım gerçekleştirilebileceği gibi, özel araç ile de hava limanından dakikalar içerisinde bölgeye varılabilmektedir. Bu sayede Etiyopya vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alınarak, başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu

Bursa’da bulunan konsolosluk, Nilüfer ilçesinde yer almaktadır. Carrefour AVM adlı alışveriş merkezinin giriş katında yer alan Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu aracılığı ile vize başvuruları yapılabilmektedir. Türkiye geneli baz alındığında Bursa bir hayli fazla nüfusa sahiptir. Bu nedenle Etiyopya yönetimi tarafından Fahri Konsoloslukları’nın sayısı arttırılmış ve Bursa’da ikamet eden kişilerin de vize işlemlerini gerçekleştirebilmeleri kolaylaştırılmıştır.

Etiyopya Bursa Fahri Konsolosluğu tarafından vizeler değerlendirilmemektedir. Tüm değerlendirme ve başvuruları olumlu veyahut da olumsuz sonuçlandırma işlemleri Etiyopya Ankara Büyükelçiliği ve Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Başvuruların yapılabilmesine aracılık eden Fahri Konsoloslukları, tüm başvuruları direkt olarak bahsi geçen tam teşekküllü resmi kurumlara yönlendirmektedirler.

Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu

Etiyopya yönetimi tarafından görevlendirilen Etiyopya Mersin Fahri Konsolosluğu, Uray Caddesi’nde bulunmaktadır. Etiyopya’ya seyahat etmek için vize talebinde bulunacak kişilerin tamamı bahsi geçen kurum vasıtası ile başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Bu sayede başvuru süreçleri hızlandırılmakta, dolayısıyla başvuruların sonuçlanması da hızlanmaktadır.

Fahri Konsoloslukları’nın genel amacı, işlemleri hızlandırmak ve kolaylaştırmaktadır. Yapılan başvuruları direkt olarak Etiyopya İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği’ne gönderen Etiyopya Fahri Konsoloslukları, bu işlevi ile Etiyopya’ya gitmek isteyen kişilerin başvuru süreçlerini hızlandırmakta ve kolaylıkla başvuru yapabilmelerini sağlamaktadır.

Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğu

Etiyopya’ya gitmek için yapılacak vize başvurularını kabul eden kurumlar arasında yer alan Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğu, Konya’nın Ankara Caddesi mevkisinde yer almaktadır. Konya’da bulunan ve Konya çevresindeki illerde ikamet eden kişiler her türlü vize hakkında bilgiye erişebilmek için bahsi geçen konsolosluktan faydalanabilmektedir.

Etiyopya yönetimi tarafından açılan ve Etiyopya Ankara Büyükelçiliği tarafından görevlendirilen Etiyopya Fahri Konsoloslukları bünyesinde görev yapan konsolosların Etiyopya vatandaşı olması gibi bir zorunluluk yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da bu tür konsolosluklarda aktif olarak görev yapabilmektedirler. Bunun nedeni, kurumun tam teşekküllü özelliğe sahip olmamasıdır. Fakat diğer tam teşekküllü olan resmi kurumlarda çalışan görevlilerin tamamı Etiyopya vatandaşıdır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Etiyopya halkının menfaatinin ve çıkarlarının korunması amaçlandığı için, bu tür kurumlarda da yine aynı şekilde Etiyopya vatandaşları görev yapmaktadır.

Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya’ya seyahat edecek olan kişilerin ülkeye girebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Fakat vize alabilmek için öncelikle bahsi geçen vize tipine uygun olarak ücret konsolosluğun banka hesabına yatırılmalıdır. Dekontun alınması ile birlikte de Vize Başvuru Formu adı verilen formun online sistem üzerinden doldurulması gerekmektedir. Bu form, Etiyopya Ankara Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış olup, yine aynı kurum tarafından kontrol edilmektedir. Bu nedenle vize başvurusu yapabilmek için ilk olarak Vize Başvuru Formu’nu hazır hale getirmek gerekmektedir.

Büyükelçiliğin resmi web sitesi üzerinden ulaşılabilen form içerisinde oldukça farklı sorular yer almaktadır. Gerekli ve İsteğe bağlı olarak ayrılan soru çeşitleri arasından ‘Gerekli’ olan kısımdaki soruların tamamının eksiksiz bir şekilde cevaplandırılması gerekmektedir. Bu sayede yapılan vize başvurusunun olumlu sonuçlanma ihtimali artabilecektir. Büyükelçilik tarafından doldurulması istenen formda herhangi bir şekilde eksik bilgi yer alırsa form sistem tarafından kabul edilmeyeceği gibi, yanlış bilgi verilmesi halinde de başvuru direkt olarak iptal edilmektedir. Bu tür durumların yaşanmaması ve vize başvurularının iptal olmaması için başvuru sahiplerinin tüm bilgileri en iyi şekilde vermesi gerekmektedir.

Etiyopya Vize Ücretleri

Etiyopya’ya gitmek için vize alan kişilerin ilk olarak vize ücretini yatırması gerekmektedir. Siyah pasaport sahibi kişilerin dışında kalan Gri, Yeşil ve Bordo pasaportlu kişilerin tamamının bu vize ücretini yatırması zorunluluk haline getirilmiştir. Bu nedenle işlemlerin yapılmasından önce Konsolosluk hesabına vize tipine uygun olarak ücretin aktarılması gerekmektedir. Ödeme, internet üzerinde yer alan metotların kullanılması ile yapılabileceği gibi, bankalar aracılığı ile de havale yaparak gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayede vize ücreti yatırılmış olmaktadır.

Vize ücretleri bazı kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bunun en büyük sebebi, vize tipidir. Kişi eğer kısa süreli olarak vize başvurusunda bulunuyor ise, uzun süreli vize tiplerine göre daha düşük ücretler ödemektedir. Doğal olarak uzun süreli vizelerin de fiyatları diğerlerine nazaran daha yüksektir. Bunun için öncelikle konsolosluk veyahut da büyükelçiliğin orijinal web sitesine girerek fiyat bilgisi almak gerekmektedir. Bilginin alınması ile gerekli ücret transferi gerçekleştirilebilmektedir.

Vize ücretlerinin artmasındaki bir diğer etken de yapılan başvuruların belirli sebeplere bağlı olarak iptal edilmesidir. Etiyopya’ya seyahat edecek olan kişiler tarafından yapılan başvurularda bir takım belgelerin temin edilmesi ve hazırlanması istenmektedir. Eğer başvuru sahibi kişi bu belgeleri eksik veyahut da yanlış bir şekilde hazırlarsa, yapmış olduğu başvuru iptal edilmektedir. Bu durumda da tekrardan başvuru yaparak, yeniden ücreti konsolosluk hesabına göndermek gerekmektedir. Bu sebeple de doğal olarak vize ücretleri artış göstermektedir.

 

 

Etiyopya Fahri Konsoloslukları S.S.S

Etiyopya Konya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Etiopya Konya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Hek-Tur Hekimoglu Turizm Ticaret Isletmeleri A.S
Konya Organize San.Bol.8nolu Sok. No24 Selcuklu/Konya
Telefon: 0332 239 01 80
Fax: 0332 342 0076
E-mail: [email protected]

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Etiyopya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Sirinyali mah.Lara cad.no 121 Muratpasa/Antalya
Telefon: 0242 316 26 00
Fax: 0242 316 65 67
E-mail: [email protected]

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği web sitesi

Etiyopya vize başvurusu