Etiyopya Online Vize Başvuru

Etiyopya Online Vize Başvuru

Etiyopya Online Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği Etiyopya Konsolosluğu vize departmanı T.C. Gri, Yeşil ve Bordo pasaport sahiplerini vize rejimine tabi tutmaktadır. Etiyopya online vize başvuru işlemleri ancak danışman firmalar aracılığı ile gerçekleştirilmekte olup Etiyopya vize işlemlerinde doğrudan online başvuru mevcut değildir.

Etiyopya online vize başvuru ve Etiyopya vize başvurularında Türkiye’deki tek yetkili kuruluş Etiyopya Ankara Büyükelçiliğidir. Etiyopya devletinin Antalya, Adana, Konya, Mersin ve Bursa illerinde bulunan fahri konsolosluklarında vize işlemleri yapılmamaktadır. Online başvurular vize danışmanlık firmaları aracılığı ile yapılırken, kişiler Etiyopya Büyükelçiliğine şahsen de başvuru yapabilirler. Bununla birlikte Etiyopya vize işlemlerinde şahsi başvuru yapma şartı yoktur. Yetki yazısı verilen üçüncü kişi veya kurumlar vize başvuru sahibi adına işlem yapabilmektedir. Etiyopya Büyükelçiliği vize başvurularını posta yoluyla kabul etmektedir ancak evrak takibini doğru yapılması gerekmektedir. BU nedenle alanında uzman vize danışmanlık firmaları aracılığı ile yapılacak başvurularda evrak takibinin yapılması vize sonucuna pozitif etki eden bir unsur olarak ortaya çıkmaktadır.

Etiyopya vize işlemlerinde başvuruların randevu ile yapılma koşulu yoktur. Ancak vize başvuru sahiplerinin Konsolosluğun açık olduğu tarihleri, tatil günlerini, yoğunluğunu göz önünde bulundurarak başvuru yapması tavsiye olunur.

Etiyopya vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri vizenin konsolosluktan çıkış tarihi itibariyle başlamasıdır. Evraklar Büyükelçiliğin konsolosluk vize departmanına ulaştıktan sonra vize için geçerli tarihi onay alınan tarihtir, vize ileri tarihlere verilmemektedir.

Etiyopya Konsolosluğu vize departmanı Türkiye çapında bölge ayrımı yapmadan bütün illerden başvuruları kabul etmektedir. Vize başvurularında randevu alma, randevuya şahsen gelme gibi zorunluklar bulunmadığından vize işlemleri eksiksiz evrakla yapılan başvurularda kolaylıkla sonuçlanmaktadır.

İşlemlerinizi yapabileceğinizi danışmanlık firmalarından uçak ve otel rezervasyonu yaptırmanız, İngilizce hazırlanmış başvuru formunun doldurulması gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Etiyopya Konsolosluğu ve Etiyopya Büyükelçiliği vize bölümlerinin talep ettiği evraklar kolayca hazırlanabilcen evraklardır. Geçerli pasaport, uçak ve otel rezervasyonu, kimlik fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, İngilizce vize talep dilekçesi başvuru için yeterlidir ancak ilgili vize departmanı, konsolosluk vize bölümünden gelen direktifle destekleyici evrak talep edebilmektedir.

Etiyopya Online Vize Başvuru S.S.S

Etiyopya’daki vize durumumu nasıl kontrol edebilirim?

E-Vize durumunu çevrimiçi olarak www.evisa.gov.et adresinden kontrol edebilirsiniz. E-Vize onaylandıktan sonra, doğrudan e-posta adresinize bir onay mektubu gönderilir.

Etiyopya E-vizesi askıya alındı ​​mı?

Etiyopya Göçmenlik, Vatandaşlık ve Hayati Olaylar Ajansı, Etiyopya pasaportu sahipleri ve Etiyopya Menşe Kimliği (Sarı Kart) sahipleri hariç, ABD’den Etiyopya’ya seyahat eden tüm yolculara Varışta Vize Vize hizmetlerini geçici olarak askıya aldı.

Etiyopya e-vize veriyor mu?

1 Haziran 2018’den itibaren Etiyopya’ya gelen tüm uluslararası ziyaretçiler turist vizeleri (e-Visa) için çevrimiçi olarak başvurabilirler. E-Vize, başvuru sahiplerinin güvenli bir şekilde başvurabilecekleri ve giriş vizelerini ödeyebilecekleri Göç ve Vatandaşlık İşleri Ana Departmanı tarafından çevrimiçi olarak işlenir ve düzenlenir.

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği sitesi

Etiyopya vizesi sayfamızdan bilgi alınız.