Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

etiyopya vizesi günde çıkar

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Etiyopya vizesi eksiksiz evraklar ve Etiyopya Konsolosluğunun vize prosedürlerine uygun şekilde başvuru yapıldığında ortalama 6 günde çıkmaktadır. Konsolosluğun ek evrak talebi olduğu istinai durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Ayrıca başvuruların konsolosluğun tatil günleri veya kapalı olduğu tarihler başvurudan önce dikkate alınarak işlemlerin gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.

Etiyopya vizesinin kaç günde çıktığı tamamen Etiyopya Konsolosluğunun yetkisi dahilindedir. Burada belirtilen süreler ve vize prosedürleri normal koşullar içinde geçerli olan ortalama sürelerdir. Konjonktürel durumlara bağlı olarak vize çıkış süreleri kısalabilir veya uzayabilir.

Vize başvurusunda Etiyopya Konsolosluğuna şahsen giderek vize için mülakata girme veya parmak izi verme gibi zorunluluklar bulunmamaktadır. Bununla birlikte işlemler online olarak da gerçekleştirilmemektedir ancak yetki yazısı verilen üçüncü kurum veya şahıslar aracılığı ile de işlemler yapılabilmektedir.

Talep edilen vize bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli pasaport, beyaz fon üstüne 2 vesikalık fotoğraf, satın alınmış uçak bileti, konsolosluğa hitaben İngilizce olarak firma yetkilisi tarafından yazılan vize talep dilekçesi, vize başvuru formu ve kimlik fotokopisi ile Etiyopya vize başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir. Etiyopya Konsolosluğu bu evraklarla birlikte ek evrak talebinde bulunma hakkına sahiptir. Etiyopya vizesi başvurusunun sonuçlandırma aşamasında tek yetkili kuruluş Etiyopya Ankara Büyükelçiliğinin konsolosluk vize departmanıdır.

Vize çıkış tarihi itibariyle 30 gün süre ile (1 ay) verilmekte olup çıkış tarihi itibariyle geçerlidir. Geçerli sebepler gösterildiği taktirde bu süre 90 güne kadar uzayabilmektedir. 90 güne kadar Etiyopya’da kalınması planlanıyorsa bu durumun vize talep dilekçesinde belirtilerek, duruma uygun belgelerin de ibraz edilmesi doğru olur.

Etiyopya turistik vizesi en fazla 30 gün olarak verilirken, ticari vize talepleri 1,3,6 ay veya 1 yıllık olabilmektedir. Vize süresine göre vize ücretleri değişebilmektedir. Etiyopya ticari vizesinin çıkış süresi ortalama 7 iş günüdür. Ticari vize başvurularında orijinal davetiye sunulması gerekmektedir.

Etiyopya Konsolosluğunun ek evrak, destekleyici evrak, seyahatle ilgili mülakat ve benzeri talepleri olabileceği dikkate alınarak vize başvurusunun seyahatten 20 gün önce yapılması tavsiye olunur. Vize başvuru prosedürleri güncel koşullara göre değişebileceği göz önünde bulundurularak bilgilerin konsolosluktan veya vize işlemleri yapan kurumsal firmalardan teyit edilmesi tavsiye olunur.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar? S.S.S

Etiyopya vize ücreti ne kadar?

Etiyopya eVisa ücretleri eVisa başvurunuz işleme alınmadan önce vize ücreti ödemesini yapmanız gerekmektedir. Etiyopya eVisa ücretleri: Tek girişli, 30 günlük vize: 52 $. Tek girişli, 90 günlük vize: 72 $.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurusunun tamamı, vize türüne bağlı olarak 2-15 gün arasında bir zaman alır. Lütfen başvuru süreci için yeterli zamanınızın kalması için hangi vize kategorisine ihtiyacınız olduğunu kontrol edin.

Etiyopya’ya seyahat etmek için ne kadar paraya ihtiyacım var?

Etiyopya seyahatinin maliyetini etkileyen birçok değişken var. 2 kişilik tipik iki haftalık bir gezi, kişi başı 3000-3500$’a mal olur, ancak bu, rezervasyon yaptığınız seyahatin türüne bağlı olarak çok daha düşük veya çok daha yüksek olabilir.

Etiyopya vizeleri hakkında bilgi alınız.

Etiyopya Ankara Büyükelçiliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.